Gönderen Konu: ENGELLİLERİN THY İLE SEYAHATLERİ İLE İLGİLİ BİR KAÇ SORU VE CEVAP  (Okunma sayısı 1419 defa)  Facebook 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FermaNn

  • Pikatel QUARTETMAX
  • Emektar Üye
  • *****
  • İleti: 1363
  • Cinsiyet: Bay
1: Tekerlekli sandalyem ile seyahat edebilirmiyim ve onun için herhangi bir ödeme yapmalı mıyım?
 
evet tekerlekli sandalye ile seyahat edebilirsiniz, Hayır özellikle bir ücret odenmemektedir ücretsiz taşınmaktadır.

2: Görme ve duyma özürlü yolcular refakatsiz seyahat edebilirler mi?

Yolcularımız tek başlarına veya yardımcı köpekleriyle seyahat edebilirler. Bu köpekler için rezervasyon şartı aranmaz.

3: Talep edildiği taktirde ihtiyacı olan yolculara herhangi özel bir hizmet veriliyor mu?

görme ve işitme engelli, genç yolculara check-in işleminin yapılmasını müteakip, uçağa binişe ve uçak inişinde talep halinde refakat hizmeti verilmektedir

4: Uçuşlarınızda özürlüler için herhangi bir indirim var mı? Varsa şartlarını öğrenebilir miyim?

Ortaklığımız iç ve dış hat seferlerinde geçerli kimi ücretlerde, (her türlü ücret üzerinden uygulanmaz) özürlü yolculara ve refakatçilerine iç hat seyahatlerde %20, dış hatlarda ise %40 oranında ‘özürlü ve refakatçi indirimi’ uygulanmaktadır. Söz konusu indirimler parkur ve ücret tiplerine göre farklılık arz edebileceğinden, daha ayrıntılı bilgi edinmek üzere satış ofislerimiz ve seyahat acentalarımıza başvurabilirsiniz.

Yukarıda tanımlandığı şekilde özürlü olduğunu belgeleyen (özel veya devlet hastanesinden alınan rapor ya da heyet raporu) yolcularımız, seyahatleri için geçerli ücretin uygulama şartları kapsamında, özürlü indirimi uygulamasından faydalanabilirler.

Ayrıca, T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “Gazi Tanıtım Kartı” na sahip olan gazi/malül yolcularımıza da, indirime izin veren ücretler üzerinden, iç hat uçuşlarımızda % 20, dış hat uçuşlarımızda % 40 indirim uygulanmaktadır.

5:  Sedyeyle yolcu taşıma kuralları nedir?

Sedyeli Yolcular, yazılı doktor izni olmadan ve refakatsiz olarak seyahat edemez. Refakatçinin, yetişkin ve uçuş süresince yolcuya bakabilecek nitelikte olması gerekir. Şirketimiz tarafından ayrıca bir refakat hostesi sağlanmamaktadır.Hasta yolcunun uçabilmesi için, hastalık türünü ve bu hastalığın uçak yolculuğuna engel oluşturmayacağını belirten Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanmış bir rapor istenir.Bu iki lisan dışında hazırlanmış raporlar noter tarafından onaylanmadıkça kabul edilmez. Rapor tarihi 10 günden eski olmamalıdır. Ayrıntılı bilgi için lütfen en yakın THY Rezervasyon ve Satış Ofisi ile bağlantı kurunuz.ayrıca  Sedyeli yolcu sadece ekonomi kabinde taşınabilir.

6: Sedyeli yolcunun refakatçisi ücretli mi taşınır?

Evet

« Son Düzenleme: Şubat 23, 2007, 20:03:17 ÖS Gönderen: ferman_66 »
Herşey bir '' CTRL + W ya bakar ' ... İnanmıyorsan Dene...


Çevrimdışı FermaNn

  • Pikatel QUARTETMAX
  • Emektar Üye
  • *****
  • İleti: 1363
  • Cinsiyet: Bay
Türk Hava Yolları Tarafından Belirlenen Usul ve Esaslarda Özürlülere İndirim Uygulanmaktadır.

Türk Hava Yolları iç ve dış hat seferlerinde geçerli kimi ücretlerde, (her türlü ücret üzerinden uygulanmaz) genel veya kısmı felç sonucu refakatçisiz hareket edemeyen veya kısıtlı hareket edebilen yolculara, görme engelli (%90 ve üzerinde görme özürlüler) her iki ayağını ve/veya bacağını kullanamayan yolculara, uçak içinde herhangi bir durumda fiziksel ve/veya zihinsel nedenlerle kişisel güvenlikleri veya konforları (yemek, tuvalet vb.) kendilerine yeterli olmak konusunda engelle karşılaşacak ve hızlı hareket etmeleri istendiğinde bunu yerine getiremeyen yolculara ve refakatçilerine iç hat seyahatlerde %20, dış hatlarda ise %40 oranında ‘ özürlü ve refakatçi indirimi ' uygulanmaktadır. Söz konusu indirimler parkur ve ücret tiplerine göre farklılık arz edebileceğinden, daha ayrıntılı bilgi edinmek üzere satış ofislerine ve seyahat acentalarımıza başvurabilirsiniz.

Yukarıda tanımlandığı şekilde özürlü olduğunu belgeleyen (özel veya devlet hastanesinden alınan rapor ya da heyet raporu) yolcularımız, seyahatleri için geçerli ücretin uygulama şartları kapsamında, özürlü indirimi uygulamasından faydalanabilirler.

Ayrıca, T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü ' nce düzenlenen “ Gazi Tanıtım Kartı ” na sahip olan gazi/malül yolculara da, indirime izin veren ücretler üzerinden, iç hat uçuşlarında % 20, dış hat uçuşlarında % 40 indirim uygulanmaktadır.

Herşey bir '' CTRL + W ya bakar ' ... İnanmıyorsan Dene... 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal